+370 686 45666kelioiliuzija@gmail.com

Vairavimo kategorijos

Kategorijos kurias teikia vairavimo mokyklą.

Kategorijos Pavadinimas:

Pilnas kategorijos aprašymas:

Amžius:

A1

(A1 kategorija) motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50CM3, bet ne didesnis kaip 125CM3, galia neviršija 11KW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1KW/KG, taip pat triračiai, kurių galia ne didesnė kaip 15KW. 

Nuo 16 metų

A2

(A2 kategorija) motociklai, kurių galia ne didesnė kaip 35KW, galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,2KW/KG ir kurie nėra kilę iš daugiau kaip du kartus galingesnės transporto priemonės.

Nuo 18 metų

A

(A kategorija) triračiai ir motociklai kurių galia didesnė kaip 15KW, minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 20 metų, išskyrus teisę vairuoti triračius. Norint įgyti teisę vairuoti A kategorijos motociklus, reikia turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Reikalavimas turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą netaikomas 24 metų sulaukusiems asmenims. Teisė vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, suteikiama nuo 21 metų.

Nuo 24 metų

B

(B kategorija) automobiliai, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3500KG ir kurie skirti vežti ne daugia kaip 8 keleivius, neįskaitant vairuotojo, šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750KG , šie automobiliai taip pat gali būti sujungti su priekaba kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750KG, tačiau šio junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 4250KG. Automobilio ir priekabos, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3500KG, leidžiama vairuoti tik išlaikius įgūdžių ir elgsenos patikrinimo egzaminą valstybės įmonėje „REGITRA“.

Nuo 18 metų

BE

(BE kategorija) automobiliai ir priekabos, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3500KG, junginiai. 

Nuo 18 metų

C

(C kategorija) automobiliai kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3500KG, ir kurie skirti vežti ne daugiau kaip 8 keleivius , neįskaitant vairuotojo, šie automobiliai taip pat gali būti sujungti su priekaba kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750KG. C kategorija laikoma sulaukus 21 metus , išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius „95 kodas“. 
Visą informaciją apie 95 kodą rasite čia

Nuo 21 metų

CE

(CE kategorija) C kategorijos automobiliai su priekaba kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750KG (junginiai). CE kategorija laikoma sulaukes 21 metus , išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius „95 kodas“. 
Visą informaciją apie 95 kodą rasite čia

Nuo 21 metų

D

(D kategorija) Transporto priemonės skirtos vežti daugiau kaip 8 keleivius, neįskaitant vairuotojo . Šie transporto priemones taip pat gali būti sujungti su priekabą kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750KG. D kategorija laikoma sulaukes 24 metus , išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius „95 kodas“. 
Visą informaciją apie 95 kodą rasite čia

Nuo 24 metų

A ir B kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti galinguosius keturračius;

A2 kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir A1 kategorijos transporto priemones;

A kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir A1, A2 kategorijų transporto priemones; 

B, C arba D kategorijų vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti atitinkamai ir B1, C1 arba D1 kategorijų transporto priemones;

C1E, CE, D1E arba DE kategorijų vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir BE kategorijos transporto priemones; 

CE, DE kategorijų vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti atitinkamai ir C1E, D1E kategorijų transporto priemones;

CE kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir DE kategorijos transporto priemones vairuotojams, kurie turi teisę vairuoti D kategorijų transporto priemones.

 

Vairuotojo pažymėjimo pavyzdys su išlaikytomis kategorijomis:

Atsiliepimai

Teorijos mokytojas - nerealus. Nereikėjo net KET knygutės atsiversti, o teorijos egzaminą išlaikiau iš pirmo karto. Taip pat ir instruktorius Stanislovas visada padeda, pataria. Tikrai rekomenduoju šią mokyklą!

Daugiau atsiliepimų ›

Registracija

Norėdami užsiregistruoti į vairavimo kursus užpildykite šią formą.

Registruojantiems internetu galioja akcija.
Siųsti užklausą
Regitra